УВАГА! Суб’єктам господарювання! Зміни до Закону України «Про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Державна екологічна інспекція України  визначена органом державного ринкового нагляду щодо автомобільних бензинів, дизельного, суднового та котельного палив.

 

Що це означає? 

Інспекція має право контролювати характеристики палива. До того ж, законодавством не передбачено попередження суб’єктів господарювання про проведення перевірки. Інспектору достатньо мати службове посвідчення і направлення на проведення перевірки. Не дивлячись на це, інспекторів дуже часто не допускали до проведення перевірок і відмовлялись виконувати їх законні вимоги. 

 

26 березня 2020 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду».  

 

Перш за все, цим законом збільшується штраф за «недопуск» - 170 тисяч гривень має сплатити підприємство за невиконання законних вимог інспекторів. 

 

Також Законом усувається дублювання контролю за окремими видами продукції та забороняється перевіряти продукцію іншого виду, категорії або групи, яка не є предметом конкретної перевірки. Визначено, що максимальний строк проведення перевірки характеристик продукції у розповсюджувача становить чотири робочих дні, а у виробника – п’ять. 

 

Встановлено і чіткий термін відправки суб’єкту господарювання постанови про накладення штрафу – 15 днів.

 

Суб’єкт господарювання має сплатити штраф у п’ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.

У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.

 

Із текстом Закону можна ознайомитися за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/367-20

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення