Інформуємо щодо «цвітіння» Хаджибейського лиману.

Відібрані проби води з акваторії Хаджибейського лиману Інспекцією, у порядку співпраці, направлено на проведення гідробіологічного аналізу  до Науково-дослідної установи «Український науковий центр екології моря».

За результатами лабораторних досліджень встановлено, що «цвітіння» води викликане масовим розвитком ціанобактерій (синьозелених водоростей), які можуть продукувати гепатотоксини, що мають токсичну дію на м'язові клітини та гепагоцити печінки тварин та людини. Чисельність цих мікроводоростей складала 15,68 млн. трихом/л, при біомасі 56,54 г/м3. Інші представники фітопланктону були представлені поодинокими екземплярами, та їх кількісні показники не досягали рівня «цвітіння». «Цвітіння» води, викликане масовим розвитком цього виду вже спостерігалось у Хаджибейському лимані 15.06.2020 року, у цей період його чисельність у місті відбору проб становила 3,5 млн. трихом/л при біомасі 11,352 г/м3.

«Цвітіння» води, викликане масовим розвитком ціанобактерій, можуть спричиняти замори риби та інших тварин. Це може відбуватися як завдяки гіпоксії, що виникає при розкладанні бактеріями клітин мікроводоростей, так і внаслідок виділення мікроводоростями токсичних речовин. В останньому випадку ці токсини можуть накопичуватися в організмі риб та інших гідробіонтів, та їхнє споживання може бути шкідливим для здоров’я людини.

Інспекція звернулась до Одеської обласної державної адміністрації з приводу необхідності у найкоротший термін створення робочої групи для з'ясування обставин, що могли спричинити масовий розвиток ціанобактерій, також проінформовано Управління Державного агентства рибного господарства у Одеській області та Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області з метою вжиття невідкладних заходів відповідно до вимог чинного законодавства.

eкологічна мапа

Стихійне сміттєзвалище? Не знаєте куди звернутись? Повідомте нам та відслідковуйте статус вирішення!
Залишити звернення